Skatīties sarunu.

Katrīna Čakste Vilsone

8. maijā Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā norisinājās Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmeitas, Katrīnas Čakstes Vilsones atmiņu grāmatas “Karš. Mīlestība. Brīvība” atvēršanas svētki.
Jānis Čakste, kuram šogad aprit 165 gadi, ir mūsu brīvības, demokrātijas un neatkarības simbols, tāpat arī viņa dēls Konstantīns Čakste.
Katrīna Čakste Vilsone godināja mūsu valsts dibinātāju un atjaunotāju piemiņu grāmatas atvēršanas pasākumos – Latvijas Republikas Saeimā un Latvijas pilsētās, kas saistītas ar Čakstes dzimtu – Jelgavā, Liepājā un Jūrmalā.
Klātesošajiem bija iespēja noklausīties Katrīnas Čakstes Vilsones vēstījumu par atmiņu grāmatas tapšanu, kā arī Jūrmalas muzeja direktora Ernesta Svikļa priekšlasījumu “Konstantīna Čakstes pēdas Jūrmalā”.
Pasākuma apmeklētājus uzrunāja Latvijas Evanģēliski luteriskās baznīcas Dubultu draudzes mācītājs Arnis Bušs, bet Latvijas Evanģēliski luteriskās baznīcas Liepājas bīskaps Hanss Martins Jensons pastāstīja par grāmatas izdošanu angļu valodā 2023. gadā ASV un latviskošanu 2024. gadā.
Pateicamies grāmatas autorei Katrīnai Čakstei Vilsonei, Jūrmalas muzeja direktoram Ernestam Sviklim un Latvijas Evanģēliski luteriskās baznīcas pārstāvjiem – Dubultu draudzes mācītājam Arnim Bušam, Liepājas bīskapam Hansam Martinam Jensonam un Latvijas arhibīskapa Jāņa Vanaga sekretārei Mārai Jensonei.