Virtuāls ceļojums mūzikas instrumentu pasaulē SKAŅRADES TELPA

 

Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fonds piedāvā video materiālu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem SKAŅRADES TELPA, kas vēsta par mūzikas instrumentiem un to iedalījumu grupās. Stāstījumu papildina zinātkārās Esteres piedzīvojumi skaņrades grāmatas lapaspusēs, kā arī Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagogu un audzēkņu muzikālie sniegumi. Materiāls tapis Jūrmalas pilsētas „Līdzfinansēto iniciatīvas projektu konkursa” projekta ietvaros.

Video 4 sērijās –taustiņinstrumenti, stīgu instrumenti, pūšamie un sitaminstrumenti. Katra sērija ir līdz 15 minūtes gara. Par dažādajiem mūzikas instrumentiem bērniem stāsta skolas pedagogi, profesionāli mūziķi – Edgars Saksons (sitaminstrumenti), Indulis Cintiņš (lociņu stīgu instrumenti un vijole), Ieva Nīmane (koka pūšamie instrumenti un oboja), Edīte Deksne (ērģeles), Kristīne Dmitrijeva (daudzstīgu instrumenti un kokle), Vladimirs Kudrins (ģitāra) un citi, kas atklāj bērniem un viņu virtuālajam ceļabiedram Esterei par dažādo mūzikas instrumentu skanējumu, uzbūves īpatnībām un burvju noslēpumu, kas liek mīlēt šo instrumentu un nodoties tā spēlei. Katra stāsta noslēgumā izskan neliels Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņa skaņdarba fragments, kas tapis attālināto mācību laikā digitālajā Dubultu koncertzālē.

Māksliniecisko ietērpu ir veidojusi video māksliniece, Jūrmalas Mākslas skolas pasniedzēja Elīna Kadakovska, Esteres raibos notikumus skaņu pasaulē ļauj līdzpārdzīvot režisore Dace Umbraško, par video izveidi atbild Jānis Kravalis, bet virtuālajā ceļojumā kopā ar bērniem dodas Jūrmalas Mūzikas vidusskolas vijoles spēles klases audzēkne Estere Kasparova.