Bulduru Koka darbnīcā šonedēļ norisinās pirmais starptautiskais Kopienas projekts, kurā piedalās 27 namdara amata meistari un brīvprātīgie no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas, Francijas un Rumānijas. Viņi apvieno savas prasmes un zināšanas, lai desmit dienu laikā izveidotu plašu, gandrīz 100 kvadrātmetru lielu stāvbūves konstrukciju. Šī būve kļūs par ārtelpas mācību klasi un brīvā laika pavadīšanas vietu jauniešiem, kas mācās Bulduru Tehnikumā. Šo jauno ārtelpu papildinās arī zaļais jumts, padarot to par vēl pievilcīgāku un ilgtspējīgāku vidi.
Ārtelpas mācību klases izveide ir nozīmīgs solis, lai nodrošinātu jauniešiem iespēju mācīties un atpūsties svaigā gaisā, īpaši ņemot vērā, ka valsts finansējums šādu projektu īstenošanai šobrīd nav pieejams. Bulduru Koka darbnīcas meistari, sadarbībā ar kaimiņvalstu namdariem, paši uzņemas šo izaicinājumu, apliecinot savu apņemšanos un prasmes.
Šis projekts ir īpašs arī no organizatoriskā viedokļa, jo lielākā daļa no meistariem un brīvprātīgajiem iepriekš nav strādājuši kopā. Lai gan projekts ir sarežģīts, tam pievienojušās arī nevalstiskās organizācijas no Rumānijas, kas specializējas koka baznīcu un kultūrvēsturisku celtņu saglabāšanā, kā arī Ziemeļvalstu namdaru meistaru ģilde.
Bulduru Tehnikuma Koka darbnīca dibināta 2022. gadā ar Interreg Central Baltic programmas atbalstu. Darbnīca pilda sociālu misiju, apkopojot vecmeistaru zināšanas tradicionālo koku ēku būvniecībā un nodrošinot praktiskas apmācības, kas veicina šo zināšanu efektīvu pielietošanu. Šis projekts ir tikai viens no daudzajiem, ko Bulduru Koka darbnīca plāno īstenot, lai veicinātu amatniecības tradīciju saglabāšanu un attīstību Latvijā.