
Jūrmalas pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Jūrmalas ūdens” ik dienu nodrošina jūrmalniekiem augstas kvalitātes dzeramo ūdeni un efektīvu kanalizācijas sistēmas darbību. No 20 artēziskiem urbumiem četrās ūdens sagatavošanas stacijās tiek sagatavoti vairāk nekā 7 000 kubikmetru tīra dzeramā ūdens diennaktī. Slokas notekūdeņu attīrīšanas iekārtās (NAI) gadā attīra vidēji 2,7 miljonus m³ ūdens, rūpējoties par tīru un drošu vidi.
- gada nozīmīgākie darbi:
- Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu Slokas NAI izveidota saules enerģijas stacija ar jaudu līdz 1,8 MW, kas ļauj izmantot zaļo enerģiju un būtiski samazināt CO2 emisijas.
- Pilnībā renovēts Dzintaru artēziskais urbums, pagarinot tā kalpošanas laiku.
- Iegādāta modernākā kanalizācijas tīklu hidrodinamiskās tīrīšanas tehnika Latvijā, kas spēj strādāt arī ekstremālos laikapstākļos.
- Pabeigta ūdenssaimniecības attīstības projekta 4. kārta: kopumā izbūvēti 183 km ūdensvada un 174 km kanalizācijas tīklu, pakalpojumi pieejami 97% Jūrmalas iedzīvotāju.
SIA “Jūrmalas ūdens” darba augsto kvalitāti apliecina arī 2024. gada sasniegumi:
- Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvas konkursā uzņēmums ieguvis divas 3. vietas – “Klimata inovācijas” un “Enerģētikas tehnoloģijas” kategorijās.
- Toronto saņemts Starptautiskās ūdens asociācijas sertifikāts kategorijā “Klimatvieda ūdenssaimniecība”.
- Konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2023” 2. vieta nominācijā “Ražotne” par saules stacijas būvniecību Slokā.
- gada galvenie plāni:
- Turpināt dzeramā ūdens sagatavošanas tehnoloģiju modernizāciju, samazinot ūdens cietību.
- Veikt četru administrācijas ēku siltināšanu, izmantojot ERAF finansējumu.
- Uzsākt Jūrmala–Rīga sadzīves kanalizācijas spiedvada rekonstrukcijas projektu.
- Modernizēt Slokas NAI un papildināt to ar jauniem saules paneļiem un viedajiem akumulatoriem.
- Sadarbībā ar Tallinas Tehnoloģiju universitāti turpināt attīstīt integrētu IT sistēmu ūdenssaimniecības procesu vadībai.
Interesanti fakti:
- Slokas NAI ik gadu attīra un no ūdens izņem 14 tonnas dažādu atkritumu, 20 tonnas fosfora savienojumu, 150 tonnas slāpekļa savienojumu un 739 tonnas organisko vielu.
- Pēdējos 20 gados centralizētā ūdensvada un kanalizācijas tīklu garums dubultots, sasniedzot gandrīz 700 km.
- Dziļākie kanalizācijas cauruļvadi Jūrmalā atrodas vairāk nekā 6 metrus zem zemes, bet spiedvadu sūkņu staciju rezervuāri — līdz 8 metru dziļumā.
Uzņēmums aktīvi izglīto sabiedrību, 2023. gadā piedaloties 13 pasākumos kopā ar vairāk nekā 400 bērniem un jauniešiem, runājot par ūdenssaimniecības nozīmi, vidi un profesijām.
INFROMĀCIJA un ATTĒLS: Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība
Šī informācija ir publisks paziņojums un neatspoguļo TV JŪRMALA viedokli. Par tās saturu atbild iesūtītājs.