Aicinām balsot par Jūrmalu konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”

Līdz 22. decembrim norisinās iedzīvotāju balsojums konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”. Izvērtēt pašvaldības sniegumu un balsot var vietnē www.vietagimenei.lv. Ar savu balsojumu palīdzēsim Jūrmalai iegūt balvu!

Kopējais konkursa naudas balvu fonds šogad ir 150 000 eiro. Tas tiek piešķirts, lai attīstītu jau esošos atbalsta pasākumus vai izveidotu jaunus.

Konkursu rīko Sabiedrības integrācijas fonds, tas noris vairākās kārtās un paredz izvērtēt visu Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā.

Jūrmalas pilsētā ģimenēm ar bērniem ir nodrošināts plašs atbalsts:

  • 500 eiro jaundzimušā pabalsts;
  • veselību veicinošu pasākumu komplekss jaunajām māmiņām;
  • līdzfinansējums privātā bērnudārza apmeklējumam un ēdināšanas izdevumiem;
  • vingrošana ūdenī pirmsskolas vecuma bērniem;
  • 100 eiro pabalsts mācību procesa atbalstam;
  • naudas balvas apmērā līdz 250 eiro skolēniem par izciliem sasniegumiem mācību priekšmetos un olimpiādēs;
  • bezmaksas sabiedriskais transports un skolēnu autobusi;
  • bezmaksas ēdināšana bērnudārzos un visiem skolēniem līdz 12. klasei un citi atbalsta veidi.

Daudzbērnu ģimenēm pašvaldība nodrošina apmaksātas kultūras, sporta un izzinošo pasākumu biļetes katram ģimenes loceklim līdz 20 eiro gadā un nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi zemei un ēkām 90% apmērā.

Atpūtai un veselībai 

Jūrmalā ir 16 skvēri, deviņi parki, piecas atpūtas vietas un viena labsajūtu taka, kas piemēroti atpūtai, pastaigām, rotaļām un fiziskām aktivitātēm ģimenēm ar bērniem.  Kopā Jūrmalā ir pieejami 70 rotaļu un sporta laukumi un  četri  skeitošanas laukumi. Tie iekārtoti pilsētas parkos, pludmalē pie jūras un pie Lielupes, kā arī daudzdzīvokļu namu pagalmos. Šogad Kauguros atklāts moderns atpūtas parks un darbu sākusi jauniešu māja.

Pilsētā tiek rīkoti pasākumi ģimenēm ar bērniem: interaktīvas un izglītojošas izstādes, teātra izrādes, radošas darbnīcas pilsētas muzejos un bibliotēkās.

Izglītībai labvēlīga vide

Jūrmalā tiek sakārtotas un modernizētas izglītības iestādes, radot mācībām labvēlīgu vidi: pabeigta Jūrmalas Valsts ģimnāzijas pārbūve, šobrīd noris Jūrmalas Aspazijas pamatskolas ēkas pārbūve un jaunas sporta zāles būvniecība un pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” rekonstrukcija.

Plašas profesionālās un interešu izglītības iespējas pieejamas Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, Jūrmalas Mākslas skolā, Jūrmalas Sporta skolā un Jūrmalas Futbola skolā, tāpat interešu izglītība un brīvā laika aktivitātes – Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centrā. Šajā mācību gadā Jūrmalā tiek īstenota 231 interešu izglītības programma, kas pieejama bez maksas.