Jūrmalā biežāk pārbaudīs lietus notekūdeņu pieslēgumu kanalizācijas sistēmai

Lai nodrošinātu sakārtotu lietus notekūdeņu novadīšanu un novērstu plūdu draudus pilsētā, SIA “Jūrmalas ūdens” paziņojis, ka no šī brīža aktīvāk uzraudzīs lietus notekūdeņu pieslēgumus centralizētajai kanalizācijas sistēmai. Šis lēmums pieņemts, pamatojoties uz Jūrmalas domes saistošajiem noteikumiem, kuri paredz, ka lietus ūdeņus novadīt sadzīves kanalizācijā ir aizliegts.

Nesankcionēta pieslēguma riski

Jūrmalā analīze parādījusi, ka lietus ūdeņu pieslēgšana sadzīves kanalizācijai ir veicinājusi plūdus un pārplūdes dažādās pilsētas apkaimēs, jo īpaši pēc nesenajām spēcīgajām lietavām. Daļā gadījumu konstatēts, ka neatļauts lietus notekūdeņu pieslēgums ir atbildīgs par kanalizācijas sistēmas pārslodzi, kas var radīt nopietnas sekas gan īpašniekiem, gan pilsētai.

Kas jāievēro īpašniekiem?

SIA “Jūrmalas ūdens” aicina īpašniekus nekavējoties likvidēt nesankcionētus lietus ūdeņu pieslēgumus un nepieciešamības gadījumā konsultēties par lietus ūdeņu savākšanas un novadīšanas sistēmas izbūvi. Ja nav citu risinājumu, iespējams slēgt īpašu līgumu ar SIA “Jūrmalas ūdens” par lietus notekūdeņu novadīšanu sadzīves kanalizācijā, tomēr šāds risinājums ir pieejams tikai īpašos gadījumos.

Pārbaudes tiks veiktas intensīvāk

Lai efektīvi kontrolētu pieslēgumu atbilstību normām, SIA “Jūrmalas ūdens” speciālisti turpmāk biežāk izmantos dūmu ģeneratorus kanalizācijas sistēmas pārbaudēs. Vietās, kur konstatēti nesankcionēti pieslēgumi, īpašniekiem var tikt uzlikti ievērojami sodi, un pārkāpēji var saņemt rēķinu līdz pat 5000 eiro apmērā par nodarītajiem zaudējumiem.

Jauna norma komercuzskaitei

Vienlaikus, atbilstoši jaunajiem Jūrmalas domes saistošajiem noteikumiem, īpašumos, kuriem pieslēgts centralizētais ūdensvads vai kanalizācija, bet nav uzstādīts komercuzskaites mēraparāts, ūdens patēriņa norma komercuzskaitei būs 200 litri diennaktī uz vienu cilvēku jeb aptuveni 3 kubikmetri mēnesī.

Šie jauninājumi ir daļa no Jūrmalas pašvaldības ilgtermiņa darba, lai uzlabotu pilsētas notekūdeņu infrastruktūru un nodrošinātu pilsētniekiem kvalitatīvu un drošu dzīves vidi.