Jūrmalā Spodrības mēnesī savāktas 341,66 tonnas elektrotehnikas, auto riepu, lielgabarīta un BIO atkritumu

Jūrmalā Spodrības mēnesī savāktas 341,66 tonnas elektrotehnikas, auto riepu, lielgabarīta un BIO atkritumu

Spodrības mēneša akcijas laikā jūrmalnieki ērti un bez maksas atbrīvojās no gandrīz 264 tonnām lielgabarīta atkritumu, 18,68 tonnām elektrotehnikas, 12,98 tonnām vieglā automobiļa riepu un 39 tonnām bioloģiski noārdāmu atkritumu. Kopumā “CleanR” darbinieki apbraukāja gandrīz 2000 adrešu, lai savāktu šo atkritumu apjomu, informē uzņēmuma Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.

“Kopā ar Jūrmalas pašvaldību organizējam Spodrības mēnesi jau vairākus gadus, un pavasaris ir piemērotākais laiks šai akcijai, jo, paliekot siltākam laikam, iedzīvotāji veic lielos uzkopšanas darbus, tai skaitā atbrīvojot vietu mājās, šķūnītī, pagrabā vai pagalmā. Arī šogad iedzīvotāju aktivitāte bija liela, īpaši attiecībā uz lielgabarīta atkritumu izvešanu, un lielākā daļa no akcijas laikā savāktajiem atkritumiem iegūs jaunu dzīvi – tiks pāršķiroti, nodoti pārstrādei vai enerģijas ieguvei,” saka Rumpane.

Viņa piebilst, ka, pateicoties šādām akcijām, var redzēt uzlabojumus attiecībā uz atkritumu šķirošanu, jo arvien mazāk ir gadījumu, kad, piemēram, starp lielgabarīta atkritumiem tiek izmesti būvgruži vai bīstamie atkritumi, vai kad pie sadzīves atkritumu konteinerim tiek atstātas automobiļa riepas.

Spodrības mēnesī jūrmalnieki visvairāk nodeva sev vairs nevajadzīgos un nokalpojušos skapjus, plauktus, gultas rāmjus, matračus, dīvānus, televizorus, ledusskapjus, veļasmašīnas, matu fēnus u.c. Tāpat tika nodotas vieglā automobiļa riepas un BIO atkritumi, piemēram, pērnā gada lapas, vecie augi, to saknes u.c.

“Plānots, ka vasarā Jūrmalā tiks organizēta arī Tīrmājas akcija, aicinot bez maksas atbrīvoties no elektrotehnikas un tekstila. Par akcijas norises datumiem iedzīvotāji tiks laikus informēti,” norāda “CleanR” pārstāve.

Par “CleanR”

“CleanR” ir vadošais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 75 gadu pieredzi, plašu un inovatīvu pakalpojumu klāstu. “CleanR” ir Ilgtspējas indeksa platīna kategorijas uzņēmums, apliecinot risku un procesu vadības atbilstību labākajai praksei. “CleanR” ieguvis ģimenei draudzīga uzņēmuma statusu, kas apliecina rūpes par darbinieku labbūtību. Uzņēmums ietilpst Latvijā vadošajā vides pakalpojumu jomas koncernā AS “CleanR Grupa”, kura uzņēmumi nodrošina vairāk nekā 40 vides pakalpojumu sadzīves un industriālo atkritumu apsaimniekošanā, otrreizējo materiālu šķirošanā un pārstrādē, kā arī telpu un pilsētvides uzkopšanas un namu apsaimniekošanas jomā.  

Papildu informācijai:  

Zane Plone

AS “CleanR Grupa” sabiedrisko attiecību vadītāja

E-pasts: zane.plone@cleanrgrupa.lv