No 4. līdz 16. aprīlim Aspazijas māja aicina lielus un mazus pētniekus piedalīties pavasarīgā ekspedīcijā “No pūpoliem līdz rozēm”.

Aspazijas māja aicina

Ekspedīcija “No pūpoliem līdz rozēm” ir ne tikai lieliska iespēja izzināt Jūrmalu, bet arī iepazīties ar Aspazijas apdzejotiem ziediem. Aspazijas dzejā ziediem ir veltītas daudzas brīnišķīgas rindas. Vārds “puķes” dzejnieces darbos ir divdesmit visbiežāk izmantoto lietvārdu vidū. Vismīļākie ziedi Aspazijai bija rozes un tas atklājas arī dzejā. Rozes citu ziedu vidū ir visbiežāk izmantotais dzejas tēls – atklāj Aspazijas mājas izglītojošā darba vadītāja Signe Cīrule.

Aptuveni 12,5 kilometrus garajā ekspedīcijas “No pūpoliem līdz rozēm” maršrutā dalībniekiem jāatrod ziedi, kas “paslēpušies” Jūrmalas ielu nosaukumos. Uzmeklējot maršruta kartē norādītās ielas, ir jāuziet tajās ieslēptās ziedu uzlīmes ar Aspazijas dzejoļiem. Dzejā izceltie burti, salikti pareizā secībā, atklās dzejnieces vēlējumu pavasarim.

Dalībnieki aicināti ekspedīcijas laikā atklāto dzejnieces novēlējumu pavasarim atsūtīt e-pastā ekspedicija.aspazija@inbox.lv un piedalīties loterijā. Balvu fondā – ģimenes kino biļetes kinoteātra “Star Cinema Jurmala” apmeklējumam un Jūrmalas mākslinieku biedrības dāvināta glezna.

  • Ekspedīcijas karte pieejama zemāk (skat. infografiku) un Aspazijas mājas Facebook un Instagram lapās, kā arī Aspazijas mājā (Z. Meierovica prospektā 18/20).

Pavasarīgas ekspedīcijas Aspazijas māja rīko jau trešo gadu. Pirmajā ekspedīcijā dalībnieki tika aicināti meklēt kaķus, otrajā – dzejnieces Aspazijas takas Jūrmalā. Pirmie maršruti iekļāva Majoru un Dubultu apkaimes, šoreiz ekspedīcijas dalībnieki ziedu ielu meklējumos aicināti iepazīt Jūrmalu no Dubultiem līdz Mellužiem.

Autors:  

Dace Kaukule, Aspazijas māja