Osokina Brīvības festivāls Ukrainai 7. maijs – 11. jūnijs  Rīgā un Valmierā

Līdz 11. jūnijam Rīgā norisināsies jau ceturtais pianista Andreja Osokina Brīvības festivāls, kas jau otro gadu būs veltīts Ukrainai un tās cilvēkiem. Festivāla un tā ieskaņas laikā notiks koncerti, meistarklases, “Sarunas par aktuālo” un īpaša festivāla mūziķu tikšanās ar ukraiņu ģimenēm.

Festivāls pulcēs Latvijā un pasaulē atzītus latviešu un ukraiņu mūziķus, aktierus un māksliniekus. Īpaši festivālam tiks radītas jaunas mūziķu sadarbības, koncertprogrammas un citi pasākumi, lai atgādinātu par brīvības un cilvēcīguma ideāliem, iedvesmotu sabiedrību vairāk atbalstīt vienam otru, sniegtu atelpas brīdi un spēku, kā arī, sadarbojoties ar ukraiņu atbalsta organizācijām, veicinātu Latvijā dzīvojošo ukraiņu bēgļu iesaisti dažādos pasākumos. Festivāla koncertus bez maksas būs iespēja apmeklēt šobrīd Latvijā patvērumu radušajiem Ukrainas kara bēgļiem.

Visi festivāla laikā gūtie biļešu ieņēmumi kopā ar īpaši festivālam izveidotajā akcijā portālā Ziedot.lv saziedotajiem līdzekļiem sadarbībā ar “Biļešu Paradīze”, Ziedot.lv, biedrību “Tavi draugi” un Ukrainas vēstniecību Latvijā tiks novirzīti humanitārajai, medicīnas, aizsardzības un mājdzīvnieku palīdzībai – tiks iegādāti gan maltīšu komplekti, aizsargbrilles un aizsargcimdi Ukrainas karavīriem, gan higiēnas preces un citas ukraiņiem nepieciešamas lietas, kā arī barība mājdzīvniekiem Ukrainas deokupētajās un kara plosītajās teritorijās. Kopā ar sadarbības partneriem tiks izvērtētas arī Ukrainā akūti nepieciešamās lietas, lai nodrošinātu pēc iespējas vērtīgāku humanitāro un medicīnisko atbalstu Ukrainas cilvēkiem.

Plašāka informācija par visiem festivāla koncertiem www.andrejsosokins.com un “Biļešu paradīze” lapā https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3553