Pasākumu kalendārs Jūrmalas bibliotēkās 2024. gada aprīlī.

Pavasarīgs sveiciens no Jūrmalas Centrālās bibliotēkas kanāla TV Jūrmala skatītājiem! Ar prieku pastāstīsim par gaidāmajiem notikumiem aprīlī mūsu bibliotēkās.

Paši mazākie lasītāji aicināti uz “Pārsteigumu Zaķu mājā” 6.aprīlī 12:00 Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā  pasākumu ciklā Ģimenes rīts pie Ūpīša.

Par to kā veidot militāro karjeru dzirdēsim Kauguru bibliotēkā 8.aprīlī 13.00 pasākumā “Profesija karavīrs”. Tikšanās ar Nacionālo Bruņoto spēku 2. mehanizētā kājinieku bataljona kapelānu, kapteini Valteru Vārpsalieti.

Kauguru bibliotēkā 9. aprīlī 12.00 sadarbībā ar Ķemeru nacionālā parka informācijas centru “Meža māja” un lektori Agnesi Čamani vides izglītības lekcija “Putni mums visapkārt”.

Kauguru bibliotēka mazajiem lasītājiem piedāvā 17. un 19.aprīlī 11:3 0 izzinošu tematisku pasākumu “Kad Ūsiņš jāj” jeb kā senie latvieši pavasari sagaidīja.

Bulduru bibliotēkā mazajiem lasītājiem 20.aprīlī plkst. 11:00 radošā nodarbība un stāstu rīts “Saudzēsim dabu”.

Jauniešus, kuriem patīk fantāziju pasaule un angļu valoda aicinām iepazīt spēli “Dungeons and Dragons”, kas tiek uzskatīta par mūsdienu lomu spēles aizsācēju. Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Jauniešu telpā 12.aprīlī 17:00 aicinām uz spēļu vakaru.

17.aprīlī 12.00 Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā tiksimies ar režisoru,  grāmatas “Pasaulē mīļākais klusums” autoru Gustu Ābeli.

Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Jauniešu telpā 26.aprīlī 17:00 aicinām uz Austrumu kaligrāfijas darbnīcu.

Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīto projektu ietvaros bibliotēkās norisināsies četras tikšanās:

5. aprīlī 13:00 Kauguru bibliotēkā būs iespēja tikties ar dzejnieku, rakstnieku un žurnālistu Māri Runguli.

Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā 8.aprīlī 16:30 tikšanās ar mākslinieku Mārtiņu Zuti.

Imanta Ziedoņa Ķemeru bibliotēka 9.aprīlī 11:30 tikšanās ar rakstnieci Ievu Samausku.

Bulduru bibliotēkā 11.aprīlī 13:00 tikšanās ar rakstnieci Lindu Nemieru.

Tas īsumā par pasākumi mūsu jaunākajiem apmeklētājiem, bet tagad pastāstīšu par pasākumiem pieaugušo auditorijai.

Cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros Alberta Kronenberga Slokas bibliotēka 11. aprīlī 16:00 tikšanās   ar kultūras žurnālisti Liegu Piešiņu pasākumā “Ar grāmatu cauri dzīvei”.

Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā 17.aprīlī 18:00 dziedātājas Māras Upmanes-Holšteines literārais sarunu vakars.

Alberta Kronenberga Slokas bibliotēka 25. aprīlī 16.00 tikšanās ar literatūrzinātnieku Arni Koroševski sarunā par Andreju Upīti un monogrāfiju “Lielais noliedzējs”.

Imanta Ziedoņa Ķemeru bibliotēka 26.aprīlī 16.00 pasākums “Stādu parāde” kopā ar dārznieci Janu Kukaini un “Sēklu maiņas” punkta atklāšana.

Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā 29.aprīlī 17:00 notiks foto studijas “Aspazija” izstādes “Jūra…Jūrā…Jūrmalā” atklāšana. Izstāde apskatāma līdz 27. jūnijam.

Bibliotēkās notiek ne tikai pasākumi, bet tās jūs arī iepriecinās ar jaunām izstādēm.

Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā izstāde “Mīlot Latviju un Itāliju…” Izstādē apskatāmas Mairas Veisbārdes gleznas, Andra Bērziņa zīmējumi un medaļas. Izstāde būs apskatāma līdz 26. aprīlim.

Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļa piedāvā jaunās mākslinieces Evelīnas Zilberes izstādi “Es neredzu sevi” par atkarību no sociālajiem medijiem. Izstāde būs apskatāma līdz 30. jūnijam.

Kauguru bibliotēkā no 2.aprīļa līdz 31.maijam apskatāma fotogrāfa Kaspara Upīša izstāde “Krustpunkti”.

Alberta Kronenberga Slokas bibliotēkā mākslinieka Antona Vaivoda izstāde “Dabas ainavas”. Izstāde būs apskatāma līdz 23.augustam.

Imanta Ziedoņa Ķemeru bibliotēkā no 1.aprīļa līdz 30.aprīlim apskatāma ķemernieces Maijas Bušmanes gleznu izstāde.

Imanta Ziedoņa Ķemeru bibliotēkā līdz 10.maijam apskatāma Ziedoņa muzeja ceļojošā izstāde “Es atkal neatvados”

Plašāku informāciju par pasākumiem meklējiet Jūrmalas Centrālās bibliotēkas sociālajos tīklos un kanālā TV Jūrmala.

Gaidīsim ciemos!