Pirmā Zemeņu diena Asaros – Svētki Jūrmalā

Rīt, 6. jūlijā, dzelzceļa stacijas “Asari” stikla piebūve pārvērtīsies par pop-up svētku norises vietu, kur notiks pirmā Zemeņu diena Asaros. Dienas laikā no agra rīta varēs baudīt dažādas aktivitātes – zemeņu SPA, radošās meistarklases ģimenēm, lekcijas par zemeņu vēsturi Jūrmalā un kulināro meistarklasi ar šefpavāru Lauri Aleksejevu no restorāna 36. līnija. Daļu no norisēm TV Jūrmala piedāvās vērot arī tiešraidē Jūrmalas Amatnīcas Facebook kontā.

Programma:

9.00 – Rīts sākas ar zemeņu SPA. Herbaliste Sanita Matule stāstīs un rādīs, kā veidot kosmētiskos līdzekļus ar svaigām zemenēm un zemeņu auga daļām – maskas sejai, vannas rokām un kājām, skrubji u.c. Rimtā atmosfērā maskas varēs arī uz vietas pagatavot un izmēģināt. Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos (pieteikšanās noslēgusies).

12.00 – Diena turpinās ar vēsturnieces Ingas Sarmas priekšlasījumu par “Jūrmalas zelta” – zemeņu audzēšanas un tirdzniecības vēsturisko attīstību. Lekciju var apmeklēt bez pieteikšanās*.

14.00 – Zāļu sievas Zeltītes Kavieres stāstījums par zemeņu izmantošanu dziedniecībā – tiks pagatavoti zemeņu sīrupi un stāstīts par tējām u.c. līdzekļiem. Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos*. PIETEIKTIES.

17.00 – Radošās meistarklases ģimenēm. Papīra liešana ar zemeņu auga daļām kopā ar Baibu Ubaviču un filcētas zemeņu piespraudes veidošana kopā ar Daci Starku. Abas darbnīcas norisinās vienlaicīgi. Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos.

20.00 – Dienas noslēgumā – kulinārā meistarklase kopā ar restorāna 36. Līnija šefpavāru Lauri Aleksejevu, kuras ietvaros tiks pagatavots īpašs zemeņu saldais ēdiens. Meistarklasi var apmeklēt bez pieteikšanās*.

Zemeņu diena norisinās projekta “Kultūras mantojuma un radošuma dienas Jūrmalā” ietvaros. Projektu īsteno biedrība Jūrmalas Amatnīca ar Jūrmalas valstspilsētas atbalstu “Līdzfinansēto iniciatīvas projektu konkursa” ietvaros.