Valsts svētkos Jūrmalā – “Gaismas ceļš”, koncerti un multimediāla akcija

Valsts svētkos 18. novembrī jūrmalnieki iedegs garāko “Gaismas ceļu” Latvijā. Vairāk nekā desmit tūkstoši sveču izgaismos Jūrmalu no Priedaines līdz pat Ķemeriem un arī Jomas ielu. Lāpu ugunis par godu Latvijai degs arī lāpu gājienā jūras krastā Majoros. Svētku dienas vakarā pilsētā izskanēs grupas “Ducele” un “Pērkons” koncerti, Dubultu Kultūras kvartālā norisināsies multimediāla akcija “Apgaismo Jūrmalu – Latviju”.

“Gaismas ceļš” no Priedaines līdz Ķemeriem un Jomas ielā, lāpu gājiens līdz jūrai Majoros

Jūrmalā jau vairāk nekā 20 gadus Latvija valsts svētkos tiek sveikta ar garāko “Gaismas ceļu”, ko veido jūrmalnieki un pilsētas draugi, iededzot sveces pilsētas maģistrālās ielas malā un arī Jomas ielā. Arī šogad ikviens ir aicināts pievienoties “Gaismas ceļa” veidošanā, lai, izgaismojot pilsētu, kopā radītu svētkus. “Gaismas ceļa” iedegšana 18. novembrī sāksies līdz ar krēslas iestāšanos – no plkst. 15.30. Svecēm izgaismotais ceļš vīsies no lielā valsts karoga masta vietas Priedainē, pāri Lielupes tiltam un tālāk pa maģistrālo pilsētas ielu no Bulduriem līdz pat Ķemeriem. Sveces degs arī gājēju ielā – Jomas ielā.

Ar simbolisku “Gaismas ceļu” lāpu gājienā Latviju sveiks arī viesnīca “Baltic Beach Hotel & Spa”. Plkst. 19.00 aicināti pulcēties viesnīcas iekšpagalmā Jūras ielā 23/25, lai pēc uguns šova vērošanas dotos kopīgā lāpu gājienā līdz jūrai. Jūras krastā priekšnesumu sniegs deju kolektīvs, būs apskatāma uguns skulptūra.

Svētku koncertos – grupa “Ducele” un “Pērkons”

Valsts svētku vakarā jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti baudīt koncertus pilsētas ielās. Plkst. 17.00 Jomas ielā 47, pie “Hotel Jūrmala Spa”, priecēs latviešu ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele”. Savukārt plkst. 20.00 svētku koncertu pie Kauguru Kultūras nama Raiņa ielā 110 sniegs viena no spilgtākajām latviešu roka apvienībām – grupa “Pērkons”.

Multimediāla akcija Dubultu Kultūras kvartālā

No 16. novembra līdz 18. novembrim plkst. 17.00–20.00 Dubultu Kultūras kvartālā Strēlnieku prospektā 30 norisināsies multimediāla akcija “Apgaismo Jūrmalu – Latviju”. Kvartālā uz ēkām projekcijās būs skatāms vēstures faktos balstīts videostāsts – Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņu dažādās tehnikās veidoti darbi un vēsturiskas fotogrāfijas no Jūrmalas muzeja krājuma. Vizuālo vēstījumu papildinās ieskaņoti literāri teksti un dzeja.

Satiksmes organizācijas izmaiņas

No ceturtdienas, 17. novembra, plkst. 9.00 līdz sestdienas, 19. novembra, plkst. 7.00:

 • slēgta satiksme Raiņa ielā posmā no Nometņu ielas līdz Oškalna ielai;   
 • slēgta labā (virzienā no pilsētas centra) braukšanas josla Mazajā Nometņu ielā posmā  no “Līgo bazāra” līdz Raiņa ielai.

Lai valsts apmeklētāji pēc svētku koncerta ērti varētu nokļūt mājās, izmaiņas būs arī sabiedriskā transporta kustībā:

 • autobusa maršrutā Nr. 4 “Slokas stacija-Bulduri”:
  • atiešanas laiks pieturvietā “Satiksmes iela” pārcelts no  plkst. 21.25 uz  plkst. 21.37,
  • norīkots papildu reiss no pieturvietas “TC “Līgo”” plkst. 22.00, pagarinot maršruta kustību līdz Buļļuciemam (Bulduri – Buļļuciems, ievērojot maršruta Nr. 1 pieturvietas);
 • autobusa maršruta Nr. 6 “Sloka–Ķemeri”:
  • atiešanas laiks pieturvietā “Slokas stacija” pārcelts no plkst. 21.05 uz plkst. 21.51;
 • autobusa maršrutā Nr.3 “Ganību iela–Muižas iela”:
  • norīkots papildu reiss plkst. 22.00 no pieturvietas “Kauguru vidusskola”.