Veselības inspekcija preventīvi iesaka nepeldēties vairākās peldvietās

Veselības inspekcija preventīvi izsludinājusi ieteikumu nepeldēties Rīgā, Rīgas valstspilsētas Daugavas upes un Rīgas līča piekrastes peldvietās, kā arī Jelgavas valstspilsētas Lielupes un Jūrmalas valstspilsētas Rīgas līča piekrastes peldvietās. Šis ieteikums attiecas uz šādām peldvietām:

  • Rīgā: “Lucavsala”, “Lucavsalas līcis”, “Ķīpsala”, “Rumbula”, “Vecāķi”, “Daugavgrīva”, “Vakarbuļļi”
  • Jelgavā: “Pasta sala”, “Lielupes labā krasta peldvieta”
  • Jūrmalā: “Asari”, “Bulduri”, “Dubulti”, “Dzintari”, “Jaunķemeri”, “Kauguri”, “Lielupe”, “Majori”, “Melluži”, “Pumpuri”, “Vaivari”

Iemesli

Spēcīgais vējš un intensīvās lietavas, kas 29. jūlijā skāra Latvijas centrālo daļu, ir paaugstinājušas ūdens līmeni upēs un Rīgas līča piekrastē. Ar lietus ūdeņiem un piekrastes viļņiem ūdenstilpēs var ieskaloties bioloģiskais piesārņojums, kas var nelabvēlīgi ietekmēt peldvietu ūdens kvalitāti.

Ūdens paraugu pārbaude

Oficiālo peldvietu ūdens paraugi laboratoriskai pārbaudei tiek ņemti 30.-31. jūlijā. Rezultāti par visu peldvietu ūdens kvalitāti būs zināmi līdz 6. augustam.

Ieteikumi iedzīvotājiem

Inspekcija atgādina, ka plūdu skartajās teritorijās uzturā lietojams tikai vārīts vai fasēts ūdens. Līdz ar ūdenstilpju tuvumā esošo teritoriju applūšanu un iespējamo virszemes ūdeņu nonākšanu akās, inspekcija aicina iedzīvotājus, kas izmanto šādu aku ūdeni, sagatavot dzeramā ūdens krājumus. Plūdu laikā akās var ieplūst virszemes ūdeņi un kanalizācijas saturs, kas var kļūt par akūtu zarnu infekcijas slimību izraisītājiem.

Iedzīvotājiem, kas izmanto savas ūdens ņemšanas vietas, pašiem jāveic pasākumi plūdu radīto veselības risku novēršanai! Pēc plūdu beigām nepieciešams veikt vides atveseļošanas pasākumus, piemēram, aku, pagrabu un citu piesārņotu vietu attīrīšanu (izsmelšanu) un dezinfekciju. Akas ūdens pārbaude ir jāveic pašiem iedzīvotājiem, ja ir aizdomas, ka akas ūdenī var būt nokļuvušas dažādas ķīmiskas vielas un/vai fekālais piesārņojums.

Pašvaldības loma

Pašvaldībām, kuru teritorijā vai īpašumā atrodas lokāla ūdens ņemšanas vieta, būtu jāveic tajā esošā ūdens kvalitātes pārbaude jebkurā dzeramā ūdens testēšanas jomā akreditētā laboratorijā.

Vairāk informācijas: Dzeramā ūdens kvalitāte un tā iespējamais piesārņojums plūdu rezultātā

Infromācijas avots: Veselības inspekcijas sabiedrisko attiecību daļa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *