Krāšņi koncerti no 13. līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē – Jūrmalas festivāls 2024

No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Jūrmalā atgriežas ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus mūziķus no Latvijas un pasaules.

Programma:

13. jūlijs: Nakts koncerts ar Džuliana Džozefa trio Ietekmīgais britu džeza pianists Džulians Džozefs ar savu trio, kurā muzicē Marks Mondeizī (sitaminstrumenti) un Marks Hodžsons (kontrabass), atklās festivālu ar džeza mūzikas programmu. Džulians Džozefs pazīstams kā pianists, komponists un aranžētājs, un ir pirmā melnādainā britu džeza zvaigzne, kas uzstājās prestižajā “BBC Proms” festivālā.

14. jūlijs: Saullēkta koncerts Dzintaru pludmalē ar Ivetu Apkalnu Ērģeļu karaliene Iveta Apkalna uzstājas ar izcilu saullēkta koncertu Dzintaru pludmalē. Iveta ir pasaulē atzīta ērģelniece, kas regulāri koncertē ar ievērojamiem diriģentiem un orķestriem, kā arī ir godalgota ar prestižo “ECHO Klassik” balvu.

15. jūlijs: Festivāla atklāšanas koncerts Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Guntis Kuzma, vijolniece Kristīne Balanas un pianists Džulians Džozefs piedāvā amerikāņu zelta klasiku, kā arī spāņu, rumāņu un čigānu tautas mūzikas skaņdarbus. Programmā dzirdēsim Morisa Ravela un Pablo Sarasates izcilākos darbus.

16. jūlijs: Gruzijas ansamblis “Suļiko” Tbilisi Operas un baleta teātra ansamblis “Suļiko” uzstāsies ar gruzīnu tradicionālās daudzbalsības dziedājumiem, iekļautiem UNESCO mantojumā. Ansambļa repertuārā ir gan tautas dziesmas, gan pilsētu folklora un romances.

17. jūlijs: Simfoniskās mūzikas programma Ērģelniece Iveta Apkalna, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un somu diriģents Olli Mustonens izpildīs itāļu un franču mūzikas darbus, kā arī Žana Sibēliusa simfoniskos opusus. Dzirdēsim Fransisa Pulenka, Džoakīno Rosīni un Žana Sibēliusa meistardarbus.

18. jūlijs: Koncerts “Dzimuši Latvijā” Uz vienas skatuves satiksies dažādu paaudžu Latvijas mūziķi, starp kuriem tenors Aleksandrs Antoņenko, vijolniece Kristīne Balanas, mūziķis Jānis Šipkēvics un jaunā operdziedātāja Etīna Emīlija Saulīte. Festivāla orķestri diriģēs Ainārs Rubiķis.

19. jūlijs: Barselonas flamenko balets ar “Karmena” Barselonas flamenko balets piedāvā dejas uzvedumu “Karmena”, kas apvieno tradicionālo flamenko ar džeza mūziku un laikmetīgo baletu. Uzveduma režisors un horeogrāfs Dāvids Gutjerjess iedzīvina Prospēra Merimē stāstu ar Žorža Bizē mūziku.

20. jūlijs: Galā koncerts Noslēguma koncertā skanēs skaistākās operu ārijas. Uzstāsies tenors Aleksandrs Antoņenko, soprāns Inga Kalna, vācu mecosoprāns Doroteja Bīnerte, itāļu bass Vitorio De Kampo, diriģents Andrijs Jurkevičs. Programmā iekļautas ārijas no Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni un citu komponistu darbiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *