Šķirojot atkritumus, jūrmalnieki var samazināt atkritumu apsaimniekošanas rēķinu pat par 30%

Atšķirībā no citām Latvijas pilsētām Jūrmalā maksa par atkritumu apsaimniekošanu tiek aprēķināta nevis pēc izvestā tilpuma (kubikmetriem), bet gan pēc to svara. Tas nozīmē, ka jūrmalnieki var samazināt savu rēķinu par atkritumu apsaimniekošanu, rūpīgi un aktīvi tos šķirojot. Proti, jo vairāk šķiro atkritumus, jo mazāks apjoms nonāk sadzīves atkritumu konteinerā, jo mazāks ir rēķins par atkritumu izvešanu. 

Jūrmalniekiem ir daudz iespēju, kā šķirot. Ventspils šosejā 61, Jūrmalā, atrodas šķiroto atkritumu laukums, kur iedzīvotāji var vest un utilizēt elektroniku, būvgružus un citus nestandarta atkritumus. Tuvākā gada laikā Jūrmalā tiks izbūvēts vēl viens šāds laukums, nodrošinot iespēju iedzīvotājiem vēl ērtāk šķirot dažādu veidu atkritumus. 

Papildus tam Jūrmalā ir vairāk nekā 150 publisko šķirošanas punktu, kuros iedzīvotāji var šķirot gan tekstilu, gan papīra, plastmasas, metāla vai stikla iepakojumu. Tekstilu šobrīd var šķirot 19 no šiem 150 punktiem. Kopā ar pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “CleanR” strādā pie tā, lai palielinātu publiski pieejamo tekstila konteineru skaitu. 

Tāpat šā gada 1. jūnija jūrmalnieki varēs bez maksas šķirot gan plastmasas, papīra un metāla iepakojumu, gan stiklu savā īpašumā. Turklāt iedzīvotāji varēs noteikt grafiku, kad atkritumu apsaimniekotājam ierasties, lai iztukšotu konteineru. Tādā veidā varēs samazināt atkritumu apjomu, kas nonāk sadzīves atkritumu konteinerā. 

“Turpmāk blakus vienam sadzīves atkritumu konteineram privātīpašumā būs iespēja uzstādīt vēl citus konteinerus šķirotajiem atkritumiem. Stikla un vieglā iepakojuma apsaimniekošana tiek nodrošināta bez maksas,” skaidro “CleanR” Sadzīves atkritumu departamenta vadītāja Liene Rumpane.

Iedzīvotāji savā privātīpašumā varēs šķirot arī bioloģiski noārdāmus atkritumus. To apsaimniekošanas maksa ir par 40% mazāka nekā sadzīves atkritumu izvešana. Šobrīd tiem, kuri nešķiro, 30–50% sadzīves atkritumu konteinerā izmestā satura veido tieši BIO atkritumi, kas turklāt ir lielākā daļa no šo atkritumu svara. Sākot BIO šķirošanu, iedzīvotāji būtiski samazinās atkritumu svaru un arī savu rēķinu, arī tad, ja viņi veidos kompostu savā īpašumā. 

Atkritumu apsaimniekotājs “CleanR” aicina šķirot atkritumus un darīt to atbildīgi! Uzņēmums ir sagatavojis informatīvu bukletu, kā viegli šķirot pareizi – šeithttps://cleanr.lv/clean-r/wp-content/uploads/sites/2/2021/02/viegli_skirot_pareizi_buklets-1-1.pdf

Plašāku informāciju par dalīto atkritumu konteineru pieejamību un pieteikšanu var uzzināt “CleanR” pašapkalpošanās platformā manai.videi.lv vai sazinoties ar “CleanR” klientu apkalpošanas centru, zvanot uz tālruņa numuru 67111001.

Uzziņai!

No 2024. gada 1. jūnija par atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas valstspilsētā nākamos septiņus gadus rūpēsies SIA “CleanR”. Lai laikus un bez pārtraukuma saņemtu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus, iedzīvotāji un uzņēmumi aicināti noslēgt jaunu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu līdz šā gada 25. maijam.

Pašapkalpošanās platformā vai mobilajā lietotnē manai.videi.lv klienti var ne tikai noslēgt līgumu, bet arī redzēt aktuālo atkritumu izvešanas grafiku, pieteikt vai atcelt atkritumu izvešanu, pieteikt papildu konteinera uzstādīšanu, saņemt un apmaksāt rēķinus, apskatīt atkritumu izvešanas vēsturi, pieteikt atgādinājuma saņemšanu par gaidāmo atkritumu izvešanu.

Līguma sagatavošanu var pieteikt, zvanot arī uz tālruņa numuru 67111001 vai rakstot uz e-pasta adresi kc@cleanr.lv, un tas tiks nosūtīts parakstīšanai uz klienta norādīto adresi kopā ar apmaksātu aploksni. Viens parakstīts līguma eksemplārs jāievieto apmaksātajā aploksnē un jānosūta atpakaļ: “CleanR”, Vietalvas iela 5, Rīga, LV-1009.

Tāpat Jūrmalas iedzīvotāji jaunu atkritumu apsaimniekošanas līgumu var noslēgt klātienē kādā no klientu centriem – Fabrikas ielā 11, Jūrmalā, kā arī Rīgā – Vietalvas ielā 5 un Mellužu ielā 17.

Reklāmraksts.