Tukuma novada svētki: Tiekamies Tukumā!

No 18. līdz 21. jūlijam Tukuma pilsētu pārņems līksms noskaņojums, skanīgas balsis, lustīgi dejotāji un dažādi aizraujoši pārsteigumi. Tukuma novada svētki “Tiekamies Tukumā” solās būt šī gada neaizmirstamākais notikums, kas ikvienu apmeklētāju iepazīstinās ar novada bagātībām, talantiem un tradīcijām.

Šogad svētki īpaši izcels Tukuma novadniekus, ļaujot skatītājiem baudīt pašmāju talantus un novadam raksturīgās vērtības. Svētku kulminācija būs lieluzvedums “Precību tirgus atkal Tukumā”, kas notiks 20. jūlijā plkst. 22.00 Durbes estrādē.

Lieluzvedumā piedalīsies 36 deju kolektīvi no Tukuma, Kandavas, Slampes, Pūres, Engures, Zantes, Tumes, Jaunpils, Viesatu, Matkules, Džūkstes, Smārdes, Zemītes, Sēmes un Zentenes, kā arī no Jūrmalas un Rīgas. Kopā ar viņiem dziedās 12 kori no Engures, Irlavas, Jaunpils, Kandavas, Pūres, Tukuma, Tumes un Zantes. Kopumā uz skatuves būs vairāk nekā 1400 dalībnieku – dejotāji, dziedātāji, daiļamatnieki un aktieri.

Pagājušā gadsimta 20. un 30. gados Tukuma tirgus bija viens no galvenajiem gada notikumiem, kur svarīgāka par tirgošanos bija savas otras pusītes izraudzīšanās. Lieluzveduma scenārijs balstīts uz šo senatnīgo tradīciju, kurā atspoguļots Kurzemes tirgus dzīvīgums. Uzveduma teksti un dialogi aizgūti no žurnālu “Atpūta” lappusēm, tādēļ teatralizētās ainas saglabās savu neviltotību un šarmu.

Uzvedumu caurvīs stāsts par diviem jauniem cilvēkiem, kas ierodas Tukuma precību tirgū cerībā atrast sev otro pusīti. Stāsts izstāstīts ar gandrīz 30 dziesmām un dejām, kas radušās dažādos laika posmos un vislabāk atklāj varoņu raksturus, raisa emocījas un pārsteigumus.

Lieluzveduma radošo komandu veido izcili mākslinieki un vadītāji, tostarp režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs, Dziesmu un Deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece, virsdiriģents Romāns Vanags un dramaturgs Artūrs Dīcis. Deju laukuma inscinējumu veido Rūta Cīrule, Gunta Skuja, Jānis Ērglis, Artis Puriņš, Dagmāra Bārbale, Zane Behmane, Inese Cīrule, Madara Augule un Zanda Mūrniece. Kostīmu māksliniece Baiba Litiņa un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš kopā ar Reini Suhanovu pārvērtīs Durbes estrādi par Tukuma tirgus atmosfēru. Muzikālais vadītājs Kristaps Krievkalns ar mūziķu grupu un solistiem katru priekšnesumu izspēlēs īpaši šim uzvedumam veidotās aranžijās.

Aicinām ikvienu novada iedzīvotāju un viesi apmeklēt lieluzvedumu, piedzīvot Tukuma senā tirgus burvību un kļūt par daļu no šī nozīmīgā notikuma.

Svētkus rīko Tukuma novada pašvaldība, lieluzveduma producents – Tukuma pilsētas Kultūras nams.

Tiekamies novada svētkos! Tiekamies Tukumā!

Foto: Tukuma novada pašsvaldība

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *